Nasza Historia

Pisząc ten artykuł chcielibyśmy wam pokrótce przybliżyć czym jest Asystent Żywienia, co oferuje oraz dlaczego tak naprawdę powstał.

Jak to się zaczęło...

Impulsem do stworzenia tej aplikacji była chęć rozwiązania naszego osobistego problemu, który towarzyszył nam każdego dnia, a mianowicie: “Co na obiad, co na śniadanie, co kupić ze sklepu”. Chyba każdy z was tak miał nieraz?

To ciągle zadawanie w kółko tego samego pytania wywoływało w nas nie tylko frustrację ale również zmuszało nas do żmudnego, permanentnego, myślenia nad kolejnym posiłkiem. W konsekwencji szybko się zniechęcaliśmy i sięgaliśmy po “coś na szybko”. A wiadomo, coś na szybko nie zawsze znaczy zdrowo.

Chcąc rozwiązać ten problem, na początku szukaliśmy gotowych aplikacji w internecie. Jednak tak naprawdę żadna z nich nie spełniania naszych oczekiwań. Zwykle oferowane, gotowe diety były przygotowane dla jednej osoby, albo zawierały zestawy posiłków, które niekoniecznie nam smakowały. Tak naprawę nie mieliśmy możliwości ingerencji w to co jemy. Byliśmy przyparci do muru i zmuszeni do jedzenia tego co przygotował nam dietetyk.

Dlatego w naszych programistycznych głowach narodził się pomysł stworzenia prostej aplikacji, która dałaby nam możliwość układania własnych posiłków, takich które lubimy, bez ingerencji dietetyka. Oczywiście nasz plan zawierał również wspólne listy zakupowe oraz możliwość kontrolowania kalorii jakie spożywamy. Były to trzy założenie, które miały rozwiązać nasz wieloletni problem.

Gdy ustalimy jakie są nasze priorytety, zaczęliśmy opracowywać wstępny plan wykonania aplikacji. Przegadaliśmy długie godziny nad zadaniami ważnymi i mniej ważnymi oraz stworzyliśmy pierwsze proste screeny aplikacji. Minęło kilka miesięcy, żmudnej pracy po godzinach i wiele zarwanych nocy, aż w końcu powstała pierwsza wersja aplikacji. Nie była ona perfekcyjna ale zawiera podstawowe funkcjonalności, umożliwiające nam stworzenie prostego planu żywieniowego. Z czasem pojawiały się nowe funkcjonalności i co jest bardzo ważne gotowe przepisy na potrawy, które sami porządziliśmy w naszej domowej kuchni.

Z każdym dniem nasza aplikacja przybierała coraz lepszych kształtów, a baza przepisów powiększała się o kolejne. Wreszcie po kilkunastu miesiącach prac stworzyliśmy produkt, który spełniał nasze podstawowe oczekiwania. Mogliśmy stworzyć dietę taką jaką chcieliśmy w oparciu o dania, które wcześniej przygotowaliśmy, kontrolując przy tym ilość spożytych kalorii. Osiągnęliśmy zamierzony cel.

Tworząc Asystenta Żywienia, skupiliśmy się przede wszystkim na własnych problemach, które chcieliśmy rozwiązać. Chcieliśmy być bardziej świadomi tego co jemy. Chcieliśmy mieć ciekawą, zróżnicowaną ale przede wszystkim zdrową dietę, którą będziemy mogli zaplanować sobie sami. Tym wszystkim co udało nam się do tej pory stworzyć chcemy podzielić się z Tobą. Bo wiemy, że spośród osób z jakimi udało nam się do tej pory porozmawiać jest wiele, które podobnie jak my borykają się z tymi samymi problemami.

Dzięki naszej kilkumiesięcznej pracy możemy zaoferować Ci aplikacje żywieniową dzięki, której stworzysz swój własny plan żywieniowy w oparciu o dania które lubisz dla więcej niż jednej osoby. Twoja świadomość odnośnie ilości spożytych kalorii wzrośnie, a to pozwoli Ci wybierać produkty zdrowe i pełnowartościowe. Unikniesz wyłamania się z diety czy podjadania pomiędzy kolejnymi posiłkami.

Korzystając z Asystenta Żywienia staniesz się jego częścią. Twój wkład w jego rozwój pozwoli nam rozbudowywać aplikację o nowe funkcjonalności. Wiemy, że przed nami wiele wyzwań i problemów do rozwiązania, lecz dzięki Twojej pomocy wszystkie cele i założenia jakie sobie postawiliśmy są o wiele bardziej realne i nie tak odległe jak dotychczas.

Sprawdź możliwości Asystenta Żywienia za darmo.

Z pozdrowieniami,

Zespół Asystenta Żywienia

Zostań patronem

Tworzymy tę aplikację inwestując swój czas i pieniądze, dlatego też każda pomoc wiele dla nas znaczy.

Jeżeli zdecydujesz się nam pomóc, to dajesz nam do zrozumienia, że podoba Ci się nasza aplikacja, co z kolei daje nam więcej motywacji do pracy oraz pozwoli rozbudowywać ją o nowe funkcjonalności.

Logo aplikacji Patronite
Zostań naszym patronem

Zapisz się do Newslettera Asystenta Żywienia

Już teraz zapisz się do Newslettera i otrzymuj najświeższe informacje o nowych funkcjonalnościach i akcjach promocyjnych. Nie będziemy nachalni.

Jak to działa?

© 2024 Asystent Żywienia. Wszelkie prawa zastrzeżone.Polityka PrywatnościWarunki korzystania z serwisu